PROSINEC

Nyní nastává jedno z nejkouzelnějších a nejočekávanějších období roku

• Tradičně jsme přispěli svými výrobky na Vánoční výstavě Občanského sdružení Anděl.
  • Děti ze tříd „Ježečků“ a „Berušek“ tancovaly na Vánočním jarmarku.
  • S Mikulášskou nadílkou nás ve školce navštíví 5. prosince Mikuláš v doprovodu hodného čerta a kouzelného anděla. Nadílku máme i pro děti, které jsou nemocné, stavte se pro ni 🙂
  • Na adventních kalendářích odpočítáváme zbývající dny do příchodu Ježíška a denně plníme různé úkoly.
  • V adventním čase také postupně zapalujeme všechny svíčky na našich vyrobených věnečcích. Děti si zkouší různé tradice patřící k Vánocům. Rozkrojíme jablíčka, budeme pouštět lodičky, házet papučí.
  • Děti vykrájí cukroví nejen z plastelíny, ale i z těsta. Vůně perníčků provoněla celou školku.
  • Ozdůbkami vyrobenými dětmi s rodiči jsme nazdobili vánoční stromečky v každé třídě už na začátku prosince.
  • Dne 12. prosince se uskutečnilo vánoční posezení „u Berušek“. O den později 13. prosince „u Koťátek a Ježečků“.
  • Dopoledne 18. prosince jsme zahráli dětem pohádku „Jak se měl princ Janek do Vánoc oženit“. V pohádce se vystřídali všichni zaměstnanci MŠ. Pomáhali princi Jankovi najít tu správnou nevěstu a prožít krásné Vánoce. U stromečku jsme si společně zazpívali koledy a rozdali dárečky, které nám zůstanou ve školce, ale i ty, které si děti odnesly domů.
  • Dne 19. prosince jely děti ze třídy berušek do Choryně, kde jim babičky z Domova pokojného stáří zahrály pohádku „O koze v Betlémě“. Děti babičkám zatančilx pohádkové tanečky a rozdaly přáníčka.

Celý náš kolektiv Vám přeje krásné Vánoce a do nového roku 2019 hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody.

• V období vánočních prázdnin od 22. prosince – 2. ledna 2019 byla MŠ uzavřena.
  • Dne 16. února se po Dětském karnevalu uskuteční ŠIBŘINKY – Karnevalová zábava se skupinou TAKZATRUP.