BŘEZEN

• Během měsíce března si budeme povídat o tom, co se děje v trávě i v lese. Těšíme se na příchod jara a objevování prvních jarních kytiček. Děti zasadí travičku, budou pozorovat klíčící semínka a zalévat je. Budou vyrábět „přáníčka pro potěšení“ pro ženy k svátku na kavárničku.
  • Dne 4. března jsme navštívili v základní škole „Mobilní planetárium“. Je to nafukovací kopule, ve které se dětem na strop promítala pohádka „Krtci – Co je tam nahoře?“. Vstupné bylo hrazeno z prostředků SR.

• Připomeneme si, že je březen měsícem knihy. Dne 5. března děti ze třídy “ježečků” a “berušek” navštívily místní knihovnu.
  • Čtete dětem? Stále platí pozvánka k nám do školky. V letošním roce nabízíme rodičům, prarodičům i příbuzným možnost přijít přečíst pohádku dětem po obědě. Výběr knihy necháme na Vás, nebo poskytneme naše pohádkové knížky. Můžete se s námi domluvit na termínu předem, nebo se ohlásit ráno.
  • Dne 9. března vystoupily děti ze třídy „Ježečků“ a „Berušek“ s pohádkovými tanečky na Mysliveckém odpoledni.
  • Ve čtvrtek 14. března přijelo do školky „Divadlo Rolnička“ se Zubařskou pohádkou.
  • V sobotu 16. března přivítali předškoláci nové občánky města Kelče na místní radnici.
  • O víkendu 23. – 24. března přispějeme jarními výrobky na výstavě velikonočního jarmarku, který pořádá Stacionář Anděl.
  • Na 26. března je připraveno fotografování, tentokrát to bude s motýlkovým motivem. Harmonogram fotografování se sourozenci je vyvěšen v šatnách na nástěnkách.
  • Dne 27. března navštíví předškoláci prvňáčky. Ještě před zápisem se seznámí s prostředím ZŠ.
  • Dne 28. března přijede za dětmi Divadlo Šikulka se třemi pohádkami: Zvířátka a odpadky, O zatoulaném koťátku, O bráškovi a umíněné sestřičce.
  • Na apríla si užijeme ve školce ještě více legrace, než obvykle. Uspořádáme totiž „Den naruby“.
  • V MŠ se vyskytly neštovice