LEDEN

• Nový rok 2020 přivítáme s dětmi v pondělí 6. ledna a zavzpomínáme si na kouzelný čas Vánoc. Těšíme se na 5. ročník lyžařského kurzu pro děti, který se za příznivých podmínek uskuteční v termínu od 6. 1. – 10. 1. 2020. S 26 přihlášenými dětmi budeme jezdit každý den lyžovat na Troják. Kurz proběhne v lyžařské škole Eskimák, v celkovém rozsahu 12, 5 hod. V pátek pozveme rodiče na závěrečné závody.
  • Děti, které nejezdí lyžovat, navštívily kostel sv. Petra a Pavla v Kelči, kde si prohlédly Betlémy a zazpívaly koledy.
  • Poté už se budeme naplno věnovat zimnímu tématu našeho Školního vzdělávacího programu s názvem „My se mrazu nelekneme, do přírody vyběhneme“. Děti budou pozorovat změny v přírodě, hádat, co je schované pod sněhem, pod ledem. Když nám bude přát počasí, půjdeme bobovat do parku. Hry na sněhu nám přináší inspiraci pro zimní výtvarnou tvorbu. Vyrobíme papírové koule, postavíme sněhuláky a také namalujeme obrázky ve sněhu.
  • Pravidelně budeme sypat ptáčkům zrníčka do nových krmítek na školní zahradě a pozorovat je.
  • Dne 15. ledna přijede za dětmi Hodonínské divadlo s pohádkou „Krtek a kolo“.
  • Ve dnech 22.1. – 23. 1. proběhnou akreditované projektové dny „Zdraví dětem“. Ve třídě Koťátek se uskuteční program „Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa“, ve třídě Ježečků „Jak jel Zdravík do ZOO“ a ve třídě Berušek „Jak se Zdravík skamarádil s jedlíkem“.
  • Během ledna bude žít naše mateřská škola přípravami na DĚTSKÝ KARNEVAL a ŠIBŘINKY. Tyto akce se uskuteční v sobotu 1. února 2020 v Kulturním domě v Kelči.
  • S organizací této akce nám každým rokem pomáhá Sdružení rodičů, které s mateřskou školou úzce spolupracuje. Chtěla bych poprosit i rodiče, kteří nejsou členy rady SR, aby se do organizace těchto akcí zapojili. Výtěžek z Karnevalu i Šibřinek jde zpět do pokladny SR na celoroční akce a dárky pro děti. Také letos osloví zaměstnanci mateřské školy a zástupci z řad rodičů místní podnikatele s žádostí o sponzorské dary, díky kterým se nám karneval vždy vydařil k velké spokojenosti. Cenu do tomboly uvítáme od kohokoliv. Všem děkujeme a srdečně Vás zveme! Pozvání platí i na večer. Přijďte se s námi pobavit na Šibřinky – Karnevalovou zábavu se skupinou TakzatruP!