JAKÝ BYL LEDEN?


  • Nový rok 2019 jsme přivítali s dětmi ve čtvrtek 3. ledna a zavzpomínali na nejradostnější čas Vánoc. Rodiče dětí navštěvujících mateřskou školu se budou moct celý rok těšit z tvořivého kalendáře, který jsme pro ně s dětmi od září do prosince vyrobili ve všech třídách.
  • V pátek 4. ledna chodili po školce „Tři králové“ s koledou. Všichni společně jsme zavítali do kostela sv. Petra a Pavla v Kelči.
  • Naplno se věnujeme zimnímu tématu našeho Školního vzdělávacího programu s názvem „My se mrazu nelekneme, do přírody vyběhneme“. Děti pozorují změny v přírodě, hádají, co je schované pod sněhem, pod ledem, provádí pokusy. Pravidelně sypeme ptáčkům zrníčka do krmítka na školní zahradě. Když nám bude přát počasí, půjdeme bobovat do parku. Hry na sněhu nám přináší inspiraci pro zimní výtvarnou tvorbu, která radost dětí ze zimy ještě zdvojnásobí. Vyrábíme papírové koule, kreslíme, stavíme sněhuláky a také malujeme obrázky ve sněhu.
  • Již 4. ročník lyžařského kurzu pro děti je za námi. S 28 přihlášenými dětmi jsme jezdili každý den lyžovat na Troják. Kurz proběhl v lyžařské škole Eskimák, v celkovém rozsahu 12, 5 hodin. V pátek se uskutečnily závěrečné závody, ve kterých děti předvedly vše, co se za týden naučily.
  • Dne 21. ledna přijelo za dětmi Divadlo Smíšek s pohádkou „Zimní výlet na hory“.
  • Naše mateřská škola začínala žít přípravami na DĚTSKÝ KARNEVAa ŠIBŘINKY. Tyto akce se uskuteční v sobotu 16. února 2019 v Kulturním domě v Kelči.
  • S organizací této akce nám každým rokem pomáhá Sdružení rodičů, které s mateřskou školou úzce spolupracuje. Chtěla bych poprosit i rodiče, kteří nejsou členy SR, aby se do organizace těchto akcí zapojili. Výtěžek z Karnevalu i Šibřinek jde zpět do SR na akce a dárky pro děti. Také letos osloví zaměstnanci mateřské školy a zástupci z řad rodičů místní podnikatele s  žádostí o sponzorské dary, díky kterým se nám karneval vždy vydařil k velké spokojenosti. Cenu do tomboly uvítáme od kohokoliv. Všem děkujeme a srdečně Vás zveme.
  • Pozvání platí i na večer. Přijďte se s námi pobavit na Šibřinky – Karnevalovou zábavu se skupinou TakzatruP! Více info k těmto akcím se dozvíte na plakátech.