Ve třídách mateřské školy dýchá veselá nálada…

Všude lítají barevní dráčci, jsou vidět košíky plné barevných plodů, dýně, výrobky z barevného listí i skřítci „Podzimníčci“ vytvoření z přírodnin. Touto výstavkou se loučíme s podzimem a začínáme naplno vnímat měnící se přírodu a její přípravu na zimní spánek. Děti budou dramatizovat pohádky o zvířátcích z lesa. Budeme očekávat příjezd Martina na bílém koni, povídat si, jak je důležité se správně oblékat, protože se k nám velmi rychle blíží zima.

• 7. listopadu k nám zavítalo oblíbené Hodonínské divadlo s pohádkou o vztazích, se zajímavými zápletkami a nezbytným humorem – „Krtek a prasátko“
  • 8. listopadu potěšili již tradičně někteří předškoláci svým vystoupením kelečské důchodce při společném setkání v Kulturním domě v Kelči. Pod vedením p. uč. A. Hlavicové a M. Hlavicové se děti naučily tanečky na písničky, které babičkám a dědečkům zatančily. Letošním velkým tématem jsou pohádky. Nechyběly princezny v krásných šatech a ani princové se nenechali zahanbit!
  • 14. listopadu od 15:30, ve II. třídě “Ježečků” se uskuteční informativní schůzka pro zájemce o lyžařský kurz, který nás čeká na začátku ledna s lyžařskou školou Eskimák.
  • Blíží se nejenom zima, ale i adventní čas. Zúčastníme se Vánoční výstavy pořádané Občanským sdružením Anděl, kde budou děti prezentovat své výrobky.
  • Poslední listopadový pátek prožijeme tvořivě. Ve všech třídách si děti s paními učitelkami vyrobí adventní věnečky.
  • 30. listopadu přijede nové Divadlo z truhlice s pohádkou „Truhlík a truhlička“, která bude o správném stolování.
  • 30. listopadu, odpoledne, se můžete přijít podívat na naše představení na „Vánoční jarmark s rozsvícením vánočního stromu a MIKULÁŠSKOU NADÍLKOU“ na náměstí v Kelči. Budou tancovat děti z „Ježečků“ i „Berušek“.

• V loňském roce vyráběli děti s rodiči nádherné ozdůbky na živé vánoční stromečky. Rádi bychom tuto domácí aktivitu zrealizovali i v letošním roce.

• Potom už jen napíšeme a nakreslíme dopis Ježíškovi a budeme se těšit na zimu a na Vánoce.
  • Každé pondělí a středu budou mít všechny děti možnost využívat tělocvičnu Základní školy v Kelči pro pohybové aktivity.