ÚNOR

• Během zimních měsíců pozorujeme změny v přírodě, provádíme pokusy se sněhem a ledem. Pokud nám bude přát počasí, půjdeme s dětmi bobovat.
  • Dne 12. února k nám přijelo Divadlo Leonka s pohádkou „Ledová královna“
  • Dne 26. února k nám přijelo Divadélko Smíšek „s Pirátskou pohádkou“
  • Naše paní učitelky připravují děti hravou formou na bezproblémový přechod z mateřské do základní školy po celou dobu předškolního vzdělávání. Rodiče byli seznámeni s doporučujícím materiálem MŠMT vytvořeným odborníky na předškolní vzdělávání: „Desatero pro rodiče dětí předškolního věku“. Je určen rodičům, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má mít dítě před vstupem do základní školy. Tento materiál naleznete na našich webových stránkách www.mskelc.cz, na stránkách ministerstva školství. A jako bonus dostávají rodiče každý týden rozpracovaný jeden z bodů tak, abychom společnými silami stihli vše procvičit před zápisem do ZŠ, který dovednosti dětí v dubnu ověří.
  • Začátkem března se budeme těšit na jarní prázdniny (2. 3. – 6. 3. 2020). Děti budou z provozních důvodů ve třídách sloučeny.
  • Dne 1. února se uskutečnil „DĚTSKÝ KARNEVAL“, kterým nás provázela „Hopsalínka“ a večerní „ŠIBŘINKY – KARNEVALOVÁ ZÁBAVA“. Děkuji všem sponzorům za dary do tomboly, kolegyním i rodičům za pomoc při přípravě i organizačním zajištění a TakzatruP za skvělou večerní zábavu! Všechen výdělek z tohoto náročného víkendu jde do pokladny Sdružení rodičů při MŠ. Budou z něj hrazeny kulturní a společenské akce pro všechny děti v průběhu celého roku.