LISTOPAD V MŠ


V listopadových dnech budeme dále pokračovat v podzimních tématech. Budeme sypat ptáčkům do krmítek semínka a jiné dobroty, seznámíme se se zvířátky z lesa, která se chystají k zimnímu spánku, budeme pozorovat a zaznamenávat změny počasí.

V pátek 4.11. čeká děti Muzikoterapie- program s názvem Kouzelný zvoneček. Děti se seznámí s netradičními nástroji, kouzelný zvoneček je přemění na tanečníky a zatancují si u šamanského bubnu. Promění se na muzikanty a zahrají si na bubny djembé, dále na zpěváčky a zazpívají si s tibetskou mísou a na závěr na medvídky spáče, kdy zažijí krátkou relaxaci při zvuku nástrojů.

V sobotu 5.11. vystoupí předškoláci se svým pásmem básniček na MÚ při Vítání občánků.

V pondělí 14.11. přijede za dětmi do mateřské školy divadlo Smíšek s pohádkou Princ na čočce.

Ve dnech 19. – 20. 11. nabídneme k prohlédnutí naši vyrobenou adventní a vánoční výzdobu na vánoční výstavě, kterou pořádá v kulturním domě v Kelči Spolek Anděl.

V posledním týdnu v listopadu se budou děti seznamovat s jednotlivými povoláními. V rámci tohoto tématu si zahrajeme na pekaře a upečeme si perníčky a na zahradníky a vyrobíme si adventní věnečky.

Nabízíme ještě aktivitku na listopad a prosíme rodiče, aby se do ní s dětmi zapojili:

Vyrobte s dětmi doma originální vánoční ozdobu na stromeček a přineste ji do MŠ.  Děti si těmito ozdobami vyzdobí vánoční stromečky ve třídách.

Ozdoby doneste nejpozději do pátku 25. 11. 2022.

Děkujeme za spolupráci