PROSINEC V MŠ


V závěru listopadu jsme vstoupili do adventní doby. V každé třídě děti spolu s p.učitelkami vyrobily a nazdobily adventní věnečky a v těchto dnech také společně ve třídách zdobíme vánoční stromečky. Děti budou poznávat tradice Vánoc, upečou a nazdobí si perníčky, rozkrojí jablíčko, budou pouštět lodičky a házet pantoflem.

V pondělí  5.12. dopoledne nás navštíví ve školce biskup Mikuláš a jeho doprovod a připomene nám význam štědrosti a nesobeckosti.

Společné tradiční předvánoční posezení s rodiči (besídky) se v jednotlivých třídách uskuteční v úterý 13. 12. odpoledne. V 1. tř. u Koťátek začne besídka v 15:00, ve 2. tř. Ježečků a 3. tř. Berušek začne v 15:30. Srdečně vás zveme.

Na čtvrtek 15. 12. chystáme pro děti vánoční pohádku „Jak Ufáček poznal tradice Vánoc“, kterou zahrají dětem všichni zaměstnanci MŠ. Poté si u stromečku společně zazpíváme koledy a rozdáme dárečky, které nám zůstanou ve školce, ale i ty, které si děti odnesou domů (tyto jsou hrazeny z prostředků Sdružení rodičů).

Mateřská škola bude uzavřena od pátku 23.12. 2022 po dobu vánočních prázdnin. Provoz začne v úterý 3. 1. 2023.