PROSINEC V MŠ


Se začátkem prosince se pojí některé tradice, které si letos nenecháme ujít. V každé třídě děti pomáhají s výrobou adventních věnečků, z jejichž svíček nás pak záře provází celý advent. U věnečků si s dětmi povídáme o vánočních přáních a počítáme dny, které zbývají do Vánoc. Děti si vyzkouší i další vánoční tradice- rozkrojí jablíčko, budou pouštět lodičky a házet pantoflem. Budeme také vyrábět přáníčka a drobné dárečky pro potěšení svých blízkých.

Ve čtvrtek 3.12. jsme pozvali do školky již známého biskupa Mikuláše a připomněli si tak význam štědrosti a nesobeckosti.

pátek 4.12. byla možnost fotografování dětí s vánočním motivem.

Na úterý 15.12. chystáme pro děti vánoční pohádku „Jak chtěl hloupý Honza slavit Vánoce“, kterou zahrají dětem všichni zaměstnanci MŠ. Poté si u stromečku společně zazpíváme koledy a rozdáme dárečky, které nám zůstanou ve školce, ale i ty, které si děti odnesou domů (tyto jsou hrazeny z prostředků Sdružení rodičů).

Velkou změnou pro nás letos bude vánoční besídka. Vzhledem ke stále platným opatřením nebudeme moci pozvat rodiče a prarodiče na předvánoční posezení do školky. S dětmi ale program natočíme na video a rodiče dostanou odkaz- heslo, se kterým si na našich webových stránkách budou moci otevřít a zhlédnout, jak jsou jejich děti šikovné. Prosíme o potvrzení správnosti emailových adres na rozpisu v šatnách dětí.

V době vánočních prázdnin bude mateřská škola uzavřena. Provoz začne v pondělí 4.1.2021.

Za celý kolektiv mateřské školy bych Vám všem chtěla popřát do nového roku 2021 hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody.