ŘÍJEN V MATEŘSKÉ ŠKOLE


V měsíci říjnu budeme s dětmi poznávat různé druhy ovoce, zeleniny, plodiny z polí, při vycházkách budeme sbírat přírodniny- plody podzimu- kaštany, žaludy, listy, které budeme dále využívat při výtvarných i jiných činnostech.

Co ještě bychom rádi uskutečnili?

Svými výrobky přispějeme na akci „Dýňobraní – barevný podzim“, která se uskuteční 8. října v KD Kelč. – ZRUŠENO

Dne 9. října bude děti u “Ježečků” a u “Berušek” učit malovat malíř Lubomír Dostál na téma Zdravotnická záchranná služba.

V týdnu od 12. října během dopolední vycházky proběhne, „Drakiáda“. Přesný termín – podle počasí.

Ve středu 14. října přijede za dětmi hodonínské divadlo Hvězdička s pohádkou „Krtek a rytíř“. – PŘESUNUTO NA  24. 11. 2020

V sobotu 17. října přivítají předškoláci svým pásmem básniček nově narozené miminka při Vítání občánků na MÚ. – ZRUŠENO

V úterý 20. října od 15. hod. chceme pozvat rodiče dětí do MŠ, kde v každé třídě proběhne „Podzimníčkova tvořivá dílna“. Děti si spolu s rodiči vyrobí netradiční podzimní dekorace z přírodnin. – ZRUŠENO

Dne 27. října nebudeme chybět na oslavách státního svátku, zúčastníme se lampionového průvodu a děti vystoupí s krátkým kulturním programem. – ZRUŠENO

Ke konci října také plánujeme podzimní výlet do „Obůrky pod Hůrkou“ v Dolních Těšících, kde se nám v loňském roce moc líbilo. Děti se podívají na farmový chov jelenů, daňků, muflonů, divočáků, lišek, křepelek, krkavců a dalších druhů zvířat. Budou mít možnost si některá zvířata pohladit i nakrmit. Třída Berušek pojede 22.10. , třída Koťátek 23.10. a třída Ježečků 27.10.2020. – PŘESUNUTO PODLE AKTUÁLNÍ SITUACE A POČASÍ NA LISTOPAD

Je možné, že zůstane jen u plánu akcí a že nám nová opatření neumožní tyto plány uskutečnit. V každém případě si všichni přejeme, aby toto neklidné období brzy skončilo a my jsme mohli s dětmi v MŠ zažívat radost a pohodu a všechny naše činnosti a akce prožívat naplno, jak se říká “nasávat plnými doušky“ 😊.