PROSINEC

• V adventním čase se rychle blíží vánoční svátky a s nimi i kouzelný pohádkový čas.
  • Naladěni vánoční atmosférou si děti vyzkoušely různé tradice patřící k Vánocům. Rozkrojily jablíčko, pustily lodičky, hodily papučí.
  • Děti upekly cukroví nejen z plastelíny, ale i z těsta. Perníčky provoněly celou školku už na začátku prosince.
  • Sladkou vůni perníčků doplnila ještě vůně jehličí stromečků. Děti si je nazdobily ozdůbkami, které s nimi v každé třídě vyrobily paní učitelky.
  • Dne 3. prosince se děti fotografovaly na fotografie s vánočním motivem.
  • Ve čtvrtek 5. prosince nás ve školce navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a kouzelného anděla. Mikulášská trojice si poslechla písničky a anděl dětem rozdal balíčky.
  • V pátek 6. prosince tančily děti ze tříd „Ježečků“ a „Berušek“ na Mikulášském jarmarku.
  • Dne 10. prosince navštívily děti kulturní dům. Shlédly představení Čert a Káča, které napsala Božena Šimková.
  • Dne 12. prosince jsme s dětmi hráli na odpoledním posezení pro rodiče, prarodiče i sourozence vánoční pohádky.
  • Dne 17. prosince jsme zahrály dětem pohádku „Krtek a Vánoce“. V pohádce se vystřídaly paní učitelky. U stromečku jsme si společně zazpívali koledy a rozdali dárečky, které nám zůstanou ve školce, ale i ty, které si děti odnesou domů.
  • V období vánočních prázdnin od 23. prosince – 3. ledna 2020 bude MŠ uzavřena.