PROSINEC

• V adventním čase se rychle blíží vánoční svátky a s nimi i kouzelný pohádkový čas.  Nyní budeme na adventních kalendářích odpočítávat zbývající dny do příchodu Ježíška a postupně si také zapálíme všechny svíčky na vyrobených věnečcích.
  • Naladěni vánoční atmosférou si děti vyzkouší různé tradice patřící k Vánocům. Rozkrojíme jablíčko, pustíme lodičky, hodíme papučí.
  • Děti upečou cukroví nejen z plastelíny, ale i z těsta. Perníčky provoněly celou školku už na začátku prosince.
  • Sladkou vůni perníčků doplnila ještě vůně jehličí stromečků. Děti si je nazdobily ozdůbkami, které s nimi v každé třídě vyrobily paní učitelky.
  • Dne 3. prosince se děti fotografovaly na fotografie s vánočním motivem.
  • Ve čtvrtek 5. prosince nás ve školce navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a kouzelného anděla. Mikulášská trojice si poslechla písničky a anděl dětem rozdal balíčky.
  • V pátek 6. prosince budou děti ze tříd „Ježečků“ a „Berušek“ tancovat na Mikulášském jarmarku.
  • Dne 10. prosince půjdou děti do kulturního domu na představení Čert a Káča, které napsala Božena Šimková. Vstupné bude ze 2/3  hrazeno Městem Kelč, 20Kč bude hrazeno z prostředků SR.
  • Srdečně Vás zveme dne 12. prosince na vánoční pohádky, které Vám děti zahrají na vánočním posezení ve školce. V odpoledních hodinách rádi pohostíme všechny rodiče, prarodiče i sourozence.
  • Dopoledne 17. prosince zahrajeme dětem pohádku „Krtek a Vánoce“. V pohádce se vystřídají všichni zaměstnanci MŠ a budou pomáhat Krtkovi připravit pro kamarády krásné Vánoce. U stromečku si společně zazpíváme koledy a rozdáme dárečky, které nám zůstanou ve školce, ale i ty, které si děti odnesou domů.

• V období vánočních prázdnin od 23. prosince – 3. ledna 2020 bude MŠ uzavřena.

• Dne 1. února 2020 se po Dětském karnevalu S KLAUNEM HOPSALÍNEM uskuteční ŠIBŘINKY – Karnevalová zábava se skupinou TAKZATRUP.

V ten kouzelný vánoční čas, ať přání se vyplní každému z Vás.

Děti i dospělí v zázraky uvěří, lásku i štěstí naleznou u dveří.

Za celý kolektiv bych Vám chtěla popřát krásné Vánoce a do nového roku vše dobré.

Mgr. Šárka Janečková, ředitelka Mateřské školy Kelč