BŘEZEN V MŠ


V březnu budeme v mateřské škole vítat jaro. Při vycházkách do přírody budeme s dětmi sledovat změny počasí, hledat první sněženky a další jarní kytičky, poslouchat zpěv vracejících se ptáků.

V úterý 12.3. pojedeme s dětmi do kina do Valašského Meziříčí, kde děti zhlédnou pásmo kreslených příběhů medvědích kamarádů „Mlsné medvědí příběhy“.

Ve středu 13.3. přijede za dětmi do školky divadlo Smíšek s pohádkou „Jak švec ke štěstí přišel“.

V tomto týdnu budeme mít téma: Kniha je můj kamarád. Děti si budou moci donést do školky svoji oblíbenou knížku, budeme se učit, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Ve čtvrtek 14.3. v dopoledních hodinách také navštíví děti z 2. tř. Ježečků a 3. tř. Berušek Městskou knihovnu v Kelči. Seznámí se zde s různými druhy knih, prohlédnou si dětské knihy a seznámí se s pravidly půjčování knížek.

Ve dnech 19.3.-21.3. plánujeme jarní keramickou dílnu jako odpolední akci pro děti s rodiči, a to v úterý 19.3. ve 3. tř. Berušek, ve středu 20.3. v 2. tř. Ježečků a ve čtvrtek 21.3. v 1. tř. Koťátek. Začátek vždy v 15. hod. Děti spolu s rodiči si budou moci vyrobit jarní dekorace, kterými po vypálení budou moci např. obdarovat někoho dalšího.

V úterý 19.3. v rámci spolupráce se základní školou navštívíme se staršími dětmi kuchyňku v základní škole. Děti zde budou připravovat ovocné špízy s čokoládou. 

V úterý 26.3. navštíví děti v MŠ kouzelník Aleš Krejčí s programem „Kouzelná dopravní školička“.

Během března se také budeme připravovat na Velikonoce, budeme s dětmi malovat velikonoční vajíčka a tvořit jarní dekorace.