BŘEZEN V MŠ

V březnu se přehoupneme ze zimy do jara. Při vycházkách do přírody budeme s dětmi sledovat změny počasí, hledat první sněženky a další jarní kytičky, poslouchat zpěv vracejících se ptáků.

V pátek 3. března se vydají naši předškoláci na návštěvu 1. tř. ZŠ, kde se podívají, jak se prvňáčci učí, posadí se do školních lavic a vyzkouší si, co už sami umí.

Ve dnech 6.3. – 8.3. nás čeká edukační program zdraví dětem– primární prevence. Se Zdravíkem a Jedlíkem budou děti poznávat, co je důležité dělat pro své zdraví.

Program bude rozdělen:

pondělí 6.3.     v 9:00 – Berušky – Zdravé třídní klima ½

v 10:00 – Koťátka – Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa

úterý 7.3.         v 9:00 – Ježečci – Zdravé třídní klima

v 10:00 – Koťátka – Cvičíme se Zdravíkem a Jedlíkem

středa 8.3.       v 9:00 – Berušky – Zdravé třídní klima 2/2

v 10:00 – Ježečci – Cvičíme se Zdravíkem a Jedlíkem

Svými výrobky přispějeme na velikonoční výstavu, kterou pořádá spolek Anděl 11.3.-12.2. v kulturním domě. Několik dětí z 3. třídy Berušek zde také v sobotu ve 14. hod. vystoupí s naučenými básničkami.

O týden později 18.3. přispějí děti z 2. tř. Ježečků a 3. tř. Berušek svým vystoupením naučených tanečků v 16.hod. v kulturním domě na Mysliveckém odpoledni.

V týdnu od 20.3. se budeme věnovat tématu: Březen- měsíc knihy. Při té příležitosti navštívíme v úterý 21.3. městskou knihovnu, kde se děti seznámí s různými druhy knih a budou moci si je prohlédnout.

V úterý 28.3. navštíví děti v MŠ kouzelník Aleš Krejčí s programem Pohádkové kouzlení.

Ve čtvrtek 30.3. proběhne fotografování dětí s jarním motivem. Do čtvrtku 23.3. napište do přiloženého seznamu v šatně dětí svůj zájem/ nezájem o fotografování dítěte. Podle počtu zájemců se sourozenci bude každému určen  čas, kdy se bude moct do školky dostavit.

Pokud budete mít dítě ten den odhlášeno (např. z důvodu nachlazení) a budete mít zájem o fotografování, sdělte nám to na email: mskelc@seznam.cz , také vám určíme čas focení.

Zároveň do tabulky dopište zájem o konkrétní doplňkový sortiment. Děkujeme.