DUBEN V MŠ

V jarních měsících v mateřské škole pozorujeme změny počasí, probouzející se zvířátka, poznáváme jarní kytky a posloucháme štěbetání ptáků, kteří se již vrací z dalekých krajů. V dubnu také odemkneme naši školní zahradu zlatým klíčem a využijeme ji k pohybovým hrám a činnostem.

Na začátku dubna si budeme s dětmi připomínat tradice Velikonoc. Čeká nás malování vajíček, výroba jarních a velikonočních ozdob, vyzkoušíme i pletení tatarů z proutků a upečeme a nazdobíme velikonočního beránka.

Ve středu 12.4. se vydá 27 předškoláků z mateřské školy k zápisu do základní školy.

Základní školu také navštíví děti z 2. tř. Ježečků ve čtvrtek 13.4. a z 3. tř. Berušek v pátek 14.4.  V rámci projektu si v přírodovědné učebně vyzkouší několik fyzikálních a přírodovědných pokusů.

V sobotu 15.4. vystoupí nejstarší děti se svým pásmem básniček na Vítání občánků na Městském úřadě.

V pondělí 17.4. přijede za dětmi divadlo Smíšek a zahraje dětem „Medvědí medový příběh“.

V tomto týdnu se také více zaměříme na téma ekologie- ochranu naší planety, naučíme se, co můžeme dělat pro to, aby naše Země byla zdravá a krásná a oslavíme „Den Země“.

Při dopolední vycházce také zavítáme na exkurzi do hasičské zbrojnice, kde si prohlédneme hasičské vybavení a vyzkoušíme, jak se sedí v hasičském autě.

Ve středu 26.4. navštívíme základní školu, kde bude připravena velká nafukovací kupole- planetárium. Na stěnách této kupole děti zhlédnou pohádku z vesmírného prostředí.

V pátek 28.4. si připomeneme slet čarodějů a čarodějek. Už během dopoledne budeme ve školce hrát různé čarodějné hry, míchat lektvary a čeká nás velký čarodějnický rej.

Ráda bych vás pozvala na odpolední společnou akci rodičů a dětí „Slet čarodějů a čarodějek“ v pátek 28.4. od 16. hod. Více informací na plakátku.