KVĚTEN V MATEŘSKÉ ŠKOLE


Hned zkraje května nás čeká „Den matek“. V úterý 7. května připravujeme „Odpoledne pro moji maminku“. Děti potěší maminky a babičky nejen básničkou, písničkou, pohádkou, ale i drobným dárečkem a pohoštěním. V 1. tř. u Koťátek bude začátek v 15. hod, ve 2. tř. Ježečků a 3. tř. Berušek budeme začínat v 15:30.

V týdnu od 13. – 17. 5. proběhne již tradiční Barevný týden se spoustou her, v barevném oblečení i s dobrým jídlem, které nám paní kuchařky dle daných barev připraví. Prosíme rodiče o spolupráci v tomto týdnu.

V úterý 14. 5. se vydáme dvěma autobusy na školní výlet do Olomouce, kde navštívíme Svíčkárnu Soyca a zábavní centrum Krokodýlek.

V pátek 17. 5. zažijí děti v mateřské škole ekologicko-zábavný program, kde se seznámí s různými druhy ptáčků- zvláště papoušků a naučí se, co potřebují a jak se o ně starat.

V úterý 21. 5. se budou děti fotografovat na společnou fotografii třídy.

V úterý 28. 5. budou mít děti náhradní termín pohybového programu s prvky bObles.

Oslavu Dětského dne letos budeme mít v pátek 31. 5. Paní učitelky zahrají dětem pohádku a děti dostanou dárek hrazený z prostředků Sdružení rodičů.

Společný Dětský den rodičů s dětmi uskutečníme ve středu 5.6. od 15:00 na školní zahradě. Děti se mohou těšit na Tvoření od Kačky, což bude cca 20 stanovišť plné her, tvoření, stavění, atd. Když nám bude přát počasí, opečeme si špekáčky na našem ohništi. 

Předškoláci, kteří jsou přihlášeni na kurz plavání, budou od 6. 5. jezdit každé pondělí na krytý bazén do Hranic. Čeká je 8 lekcí- až do konce června.

Tyto děti, se kterými se v červnu rozloučíme, budou mít také během května vystaveno barevné tablo u pana Hýže v Opravně obuvi.