LEDEN V MŠ


Leden začneme navázáním na vánoční svátky. Připomeneme si příběh Třech králů, kteří donesli do Betléma Ježíškovi dary. Tento příběh jednoduše ztvární děti ze 3. tř. Berušek pro děti v 1. a ve 2. třídě ve čtvrtek 5.1.2023.

V pátek 5.1. při dopolední vycházce navštívíme kostel sv. Petra a Pavla v Kelči, kde si prohlédneme vystavené betlémy a zazpíváme koledy.

V týdnu od 8.1. do 12.1. proběhne 9. ročník lyžařského kurzu pro děti opět ve spolupráci s lyžařskou školou Eskimák. S přihlášenými dětmi budeme letos jezdit opět na Troják.

V běžných činnostech se budeme naplno věnovat zimnímu tématu našeho Školního vzdělávacího programu s názvem „My se mrazu nelekneme, do přírody vyběhneme“. Děti budou pozorovat změny v přírodě, podle sněhových možností budou na školní zahradě vyšlapávat cestičky, stavět sněhuláky a bunkry. Ke konci ledna si také zahrajeme na muzikanty a uspořádáme s dětmi velký společný koncert.

Na přelomu ledna a února nás čekají projektové dny zábavného vzdělávacího programu Malé technické univerzity. V úterý 30.1. ve 2. tř. Ježečků, ve čtvrtek 1.2. ve 3. tř. Berušek a v úterý 6.2. v 1. tř. Koťátek se z dětí stanou stavitelé města, seznámí se s prací architekta, naučí se číst v technickém výkresu a získají spoustu technických znalostí a dovedností.

Dětský karneval a Šibřinky pro dospělé letos uskutečníme v sobotu 20. 1. 2024 v náhradním prostoru v Sokolovně ve Skaličce. Na karnevale se můžou děti těšit na program s moderátory Machem a Šebestovou (www.moderatorskeduo.cz), dále také na tombolu a občerstvení. Vynecháme letos kolo štěstí. Z kapacitních důvodů se do vnitřních prostorů nevejdou kočárky, proto, kdo chcete přijít s malým sourozencem, přijďte bez kočárku. Vstupenky se budou prodávat až na místě, místenky nebudou.

Na večerních Šibřinkách naopak bude předprodej vstupenek s místenkou (od 8.1.2024 v MŠ u Jany Perutkové). Prodej vstupenek bude jen do naplnění kapacity sálu.

Svozový autobus je domluven z Kelče z autobusového nádraží ve 20:30 (za dobrovolný příspěvek cestujících) a také po skončení zábavy pojede ze Skaličky zpět do Kelče.

Na Šibřinkách letos nebudeme pořádat tombolu, ale losování vstupenek a hlasování o nejlepší masku proběhne.

Tímto chci poprosit rodiče o pomoc s přípravou, realizací a úklidem po akcích, sponzory o štědrou otevřenou dlaň do tomboly na dětský karneval a o účast ty, kdo by mohli přijít a svojí útratou podpořit další plánované akce pro děti.