PROSINEC V MŠ


Čeká nás poslední měsíc kalendářního roku, který se v mateřské škole nese vždy v atmosféře velkých příprav a těšení se na Vánoce.

Starší děti se učily tanečky, se kterými vystoupí na Mikulášském jarmarku na náměstí v sobotu 2.12.2023.

Se začátkem prosince se pojí některé tradice, které si i letos rádi připomeneme. V každé třídě děti pomáhají s výrobou adventních věnečků, z jejichž svíček nás pak záře provází celý advent. U věnečků si s dětmi povídáme o vánočních přáních a počítáme dny, které zbývají do Vánoc. Děti si vyzkouší i další vánoční tradice – rozkrojí jablíčko, budou pouštět lodičky a házet pantoflem. Také vyrábíme přáníčka a drobné dárečky pro potěšení svých blízkých, pečeme a zdobíme perníčky.

Ve středu 6. 12. pozveme do školky již známého biskupa Mikuláše a jeho doprovod, aby nám připomněli význam štědrosti a nesobeckosti.

Společné tradiční předvánoční posezení s rodiči (besídky) se uskuteční v úterý 12. 12. odpoledne. V 1. tř. Koťátek bude začátek v 15.hod, ve 2. tř. Ježečků a 3. tř. Berušek začneme v 15:30 hod. Srdečně zveme rodiče i prarodiče.

Na čtvrtek 14.12. chystáme pro děti vánoční pohádku „Barevné Vánoce“, kterou zahrají dětem všechny paní učitelky. Poté si u stromečku společně zazpíváme koledy a rozdáme dárečky, které nám zůstanou ve školce, ale i ty, které si děti odnesou domů (tyto jsou hrazeny z prostředků Sdružení rodičů).

V úterý 19. 12. pojedou předškoláci do Choryně, kde v domově pro seniory potěší přítomné babičky svým vystoupením a malým dárečkem.

Předškoláci se zapojili do výtvarné soutěže PEZ- sportujeme rádi a svoji společnou práci odeslali do soutěže k hlasování a hodnocení. V lednu bude jako v předchozích letech probíhat hlasování široké veřejnosti o nejhezčím obrázku.

V době vánočních prázdnin bude mateřská škola uzavřena. Provoz začne v úterý 2. 1. 2024.

Za celý kolektiv mateřské školy bych Vám všem chtěla popřát do nového roku 2024 hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody.