ŘÍJEN V MŠ


Krásné dny na konci léta využíváme co nejvíce k pobytu na naší školní zahradě.

V měsíci říjnu budeme s dětmi poznávat různé druhy ovoce, zeleniny, plodiny z polí, při vycházkách budeme sbírat přírodniny – kaštany, žaludy, listy a budeme je dále využívat při výtvarných i jiných činnostech.

V úterý 3.10. navštíví děti ve školce divadlo Koloběžka a zahraje dětem Houbařskou pohádku.

Ve čtvrtek 12.10. čeká děti ze 2. a 3. tř. program „Buďme kamarádi“. Programem provází kamarádka panenka Anežka, která je na vozíčku. Anežka děti seznámí s tělesným, zrakovým a sluchovým postižením. Vše se děje prostřednictvím hry a prožitku. Děti jezdí na vozíčku, malují nohama, píší na Pichtově psacím stroji, chodí s bílou holí, hrají pexeso pro nevidomé a mnoho dalšího.

V týdnu od 10.10. máme v plánu návštěvu Obůrky pod Hůrkou v Dolních Těšicích. Pokud nám to počasí dovolí, pojede v úterý 10.10. -3.tř. Berušek, ve středu 11.10. – 2. tř. Ježečků a v pátek 13.10. – 1. tř. Koťátek.

V sobotu 14.10. vystoupí nejstarší děti s pásmem básniček na Vítání občánků na Městském úřadě.

V týdnu od 16. října proběhne během dopolední vycházky, „Drakiáda“. Přesný termín – podle počasí.

V tomto týdnu také uskutečníme „Podzimníčkovu tvořivou dílnu“. Děti si spolu s rodiči vyrobí netradiční podzimní dekorace z přírodnin. Akci plánujeme po jednotlivých třídách. Ve 3. tř. se tvoření uskutečnilo již v září, ve 2. tř. Ježečků se uskuteční v úterý 17.10. a v 1. tř. Koťátek se tvoření uskuteční ve středu 18.10. Vždy v 15.hod.

V úterý 24.10. přijede do mateřské školy p. fotograf Ondřej Stojaník. Děti budou mít možnost vyfotit se s vánočním motivem. Rodiče napíší svůj zájem nebo nezájem o fotografování do seznamu v šatně dětí.

V sobotu 28. října se zúčastníme lampionového průvodu, kde předškoláci vystoupí s krátkým kulturním programem.

V úterý 31.10. společně pojedeme do Zlína, kde v Divadle Scéna zhlédneme hranou pohádku Kosí bratři.

Takto se pomalu z letních dní přehoupneme do podzimu.